close
تبلیغات در اینترنت
سه حكم براي خواهرزاده ي روحاني
سه حكم براي خواهرزاده ي روحاني/ آموزش طبخ غذاي حرام در صدا و سيما /بازداشت مدير احمدي نژاد/ جریان رسانه‌ای جدید؛ اعتراض پس از برکناری!/ احتمال حذف میرزاده از ریاست دانشگاه آزاد/ مشارکت: بهتر است موسوی و کروبی در حصر باشند / و ... بگذارید همچنان در حصر باشند!   در جلسه فوق‌العاده اصلاح‌طلبان که به‌منظور بررسی احتمال رفع حصر کروبی و موسوی در عید غدیر و یا 22 بهمن برگزار شد، مباحث مختلفی مطرح شده است. بسیاری از حاضران در جلسه که از نزدیکان موسوی و کروبی بوده‌اند به‌صراحت…
سه حكم براي خواهرزاده ي روحاني

سه حكم براي خواهرزاده ي روحاني/ آموزش طبخ غذاي حرام در صدا و سيما /بازداشت مدير احمدي نژاد/ جریان رسانه‌ای جدید؛ اعتراض پس از برکناری!/ احتمال حذف میرزاده از ریاست دانشگاه آزاد/ مشارکت: بهتر است موسوی و کروبی در حصر باشند / و ...

بگذارید همچنان در حصر باشند!

 

در جلسه فوق‌العاده اصلاح‌طلبان که به‌منظور بررسی احتمال رفع حصر کروبی و موسوی در عید غدیر و یا 22 بهمن برگزار شد، مباحث مختلفی مطرح شده است. بسیاری از حاضران در جلسه که از نزدیکان موسوی و کروبی بوده‌اند به‌صراحت ابراز داشتند اگر این دو تن آزاد شوند، چه حرفی پس از آزادی برای مردم خواهند داشت؟ یکی از حاضران همچنین مدعی شد، حکومت با این انتخابات، موسوی و کروبی را نابود کرد. نزدیک‌ترین آدم‌های این دو نفر هم آمدند تقلب 88 را دروغ خواندند و علیه فتنه موضع‌گیری کردند. یکی از اعضای حزب منحله مشارکت هم تأکید کرد که اگر موسوی و کروبی در حصر باشند، ما میدان مانور بیشتری در دانشگاه‌ها، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خواهیم داشت. بر اساس این گزارش، مهدی کروبی در دیدارهای اخیر خود تأکید کرده است در صورتی که حصر وی برداشته شود، تحرک سیاسی خاصی نخواهد داشت. موسوی هم گفته است اگرچه هنوز حرف‌هایی دارم، اما بنای تنش‌آفرینی ندارم.

 

طبخ خرچنگ در صدا و سيما
برنامه زنده رود چند سالی است که صبح روزهای جمعه از شبکه اصفهان پخش می شود، به نوعی ویترین برنامه های این شبکه در جمعه برنامه های صدا و سیما محسوب می شود اما عدم نظارت بر این برنامه موجب شد تا حاشیه های زیادی پیرامون آن به وجود بیاید.که نمونه آخر ان بخش آشپزی این برنامه بود که نحوه طبخ خرچنگ آموزش داده شد.

 

افشای طرح آمریکا در منطقه!

 

روزنامه «الدیار» لبنان به نقل از منابع امنیتی، از طرحی که آمریکا علیه سوریه، عراق و لبنان تدارک دیده بود و شامل سه بخش است، پرده برداشت. یک منبع امنیتی لبنانی که نامش را فاش نکرد، به روزنامه الدیار لبنان گفت: طرح آمریکا در منطقه شامل سه بخش است: بخش نخست، حمله نظامی به ارتش سوریه و فشارهای سیاسی و دیپلماتیک و رایزنی‌های سری با افسران عالی‌رتبه سوریه برای واگذاری قدرت به آن‌ها پس از جدایی آن‌ها از بدنه نظام است. بخش دوم، حمایت مالی از کودتای نظامی در عراق به‌منظور سرنگونی نوری المالکی که چند هفته قبل رخ داد و برخی افسران عراقی طرح کودتا را چیده بودند. قسمت خطرناک این بخش، به همکاری اطلاعاتی آمریکا با فرماندهان بعثی عراق برمی‌گردد که قبلاً آمریکا آن‌ها را تحت پیگرد قرار داده بود و از کشورهای میزبان آن‌ها خواسته بود این افراد را تحویل دهند. بخش سوم طرح بی‌ثباتی در لبنان از طریق گروه‌های افراطی به‌ویژه در شمال لبنان و استفاده از آن به‌عنوان یک پایگاه در مناطق دیگر لبنان است. این منبع در ادامه گفت: هدف طرح واشنگتن، ضربه زدن به ایران، هم‌پیمان قوی عراق و سوریه و مقاومت در لبنان است. این منبع امنیتی افزود: با شکست بخش اول و دوم طرح، واشنگتن در برابر جهانیان و حتی ملت خود تحقیر شد؛ زیرا با عقب‌نشینی از حمله نظامی به سوریه، موقعیت سوریه و حامیان آن یعنی روسیه و ایران را قوی کرد، اما این بدان مفهوم نیست که بخش سوم طرح قابل اجرا نباشد.

 

پاسداشت روز شهید!

 

مدیر مسئول روزنامه «خورشید» درباره اتفاقات دیدار روز گذشته برخی فرزندان شهدا با هاشمی گفت: هنگام مراسم، عده‌ای با اتوبوس برای حضور در این جلسه آمدند که البته چون کارت دعوت نداشتند، از ورودشان جلوگیری شد؛ اما آقای علیخانی شخصاً تلاش زیادی کرد و در نهایت با رایزنی توانست آن‌ها را وارد حسینیه کند! این افراد ظاهراً عده‌ای از استان‌های خوزستان و لرستان بودند. وی افزود:‌ سه تن از فرزندان شاهد و ایثار‌گر به‌عنوان سخنران، صحبت‌های کوتاهی کردند و سپس، آقای علیخانی ادامه برنامه را به دست افرادی سپرد که صحبت‌هایشان مایه تأسف است، در روزی که به نام شهداست، شروع به کف و سوت و هلهله کردند و در محل حسینیه جماران، صحبت از آزادی سران فتنه شد. تقوی‌فرد گفت: فرزندان شهدا هم اعتراض کردند و یکی از آن‌ها که جزو سخنرانان هم بود، به آقای هاشمی گفت که این کار به معنی خیانت به ماست؛ اما اطرافیان آقای هاشمی با وی درگیر شدند که حتی لباس او هم پاره شد!

 

غیر از لحن‌ها تغییر دیگری دیده نمی‌شود!
تحلیل‌گران بی‌بی‌سی می‌گویند با وجود برخی نرمش‌لحن در سخنان رؤسای جمهور ایران و آمریکا هیچ چیز در عمل تغییر نکرده است.کامران متینی به این شبکه گفت: تفاوت‌های جدی میان مواضع ایران و آمریکا وجود دارد. هرچند لحن اوباما در سخنرانی‌اش نرم‌تر و قدری خوشبینانه‌تر بود اما به لحاظ محتوایی موضع ایالات متحده آن طور که اوباما بیان کرد، تغییری نکرده و کماکان آنها اصرار دارند که ایران باید نشان دهد که برنامه هسته‌ای‌اش صلح‌آمیز است.فرزانه روستایی نیز به این شبکه گفت: عالی‌ترین مقام آمریکایی که هنگام سخنرانی روحانی در جلسه حضور داشت معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل بود که بی‌تردید با دقت حساب شده بود و این به این معناست که تا اطلاع‌ثانوی رئیس جمهور جدید ایران برای هیأت حاکمه آمریکا فقط جانشین محمود احمدی‌نژاد است نه چیز دیگری. به عبارت دیگر ایران برای باز شدن عملی قفل روابط باکاخ سفید باید بیش از آنچه در ابتدا تصور می‌رفت کوتاه بیاید، امتیاز بدهد و صبر کند تا عملاً اثبات شود او دقیقاٌ همان کسی است که باید با او معامله کرد. در ضمن، به غیر از نقش اسرائیل و قدرت لابی یهودیان که مانعی در تحولات سیاست خارجی ایران است، آنچه که هنوز غرب در انتظار آن است تأثیر بیشتر فشار تحریم بر ایران است.

 

هاشمي براي رياست دانشگاه ازاد به مشكل قانوني خورد

 

هاشمی رفسنجانی برای معرفی رئیس دانشگاه آزاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی با مشکل جدی مواجه شده است. بر اساس آخرین ارزیابی های صورت گرفته، تنها پنج عضو شورا با هاشمی رفسنجانی همراهی خواهند کرد.

 

جنایتی که فتنه‌گران مرتکب شدند مشمول مرور زمان نمی‌شود
به گزارش نیمروز، در هفته گذشته برخی از زندانیان فعال در فتنه 88 به خانه‌های خود رفتند که این خروج از زندان از سوی برخی از رسانه‌ها «آزادی» این افراد تلقی شد. این رسانه‌ها در این زمینه مدعی شدند «محسن امین‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، مهسا امرآبادی، المیرا واضحان، ژیلا مکوندی، میرطاهر موسوی، کفایت ملک‌محمدی، محبوبه کرمی، صغرا غلام‌نژاد، میترا رحمتی و مریم جلیلی از زندان آزاد شده‌اند.»وزیر اطلاعات نیز به طور تلویحی خبر آزادی برخی دیگر از مجرمان امنیتی در روزهای آینده را رسانه‌ای کرد.هر چند که این خبرها با استقبال گسترده از سوی رسانه‌های متعدد اصلاح‌طلب و حتی ضدانقلاب مواجه شد و از سوی دیگر چهره‌های متعددی از محمدرضا عارف تا سیدمحمد خاتمی به دیدار این مجرمین امنیتی رفتند تا در کنار آنها عکس یادگاری بگیرند اما توجه به یک نکته ضروری است.
نیمروز می‌نویسد: این روزها افرادی که در بیانیه‌سازی‌ها و رسانه‌های خود جوانان را به آشوب دعوت کرده‌اند، ژست‌های عکس مادر و فرزندی و عکس‌های پدرانه خود را با مقدار قابل توجهی احساسات راهی رسانه‌ها می‌کنند و خبر آزادی مادر و پدرهای دربند را می‌دهند. برخی از رسانه‌های این جریان به نحوی روی این مساله تاکید دارند که گویی این افراد به خاطر مادر بودن خود محکوم شده‌اند و گویا فراموش کرده‌اند که در مرحله اول این افراد یک مجرم هستند. مجرمینی که به واسطه قلم و اظهاراتشان مادران و فرزندان بسیاری در آتش خودخواهی و ادعاهای دروغ فتنه‌گران سوختند. فتنه‌گران به خانه برگشتند؛ اما روزی خواهد رسید که شهید غلام حسین کبیری نیز به خانه برگردد؟ خانواده رجب‌پور هم می‌توانند بازگشت مادر و دخترشان را به خانه جشن بگیرند؟

 

سخنان ايت الله سيستاني در ديدار ظريف

 

در سفر شهریور ماه محمد جواد ظریف به عراق و دیدار وی با آیت الله سیستانی، این مرجع تقلید ضمن تقدیر از دیدگاه های ظریف، به وی گفته است: " اخیرا کتاب "سفیر "شما را خوانده ام. من شما را مرد علم و عمل می دانم. خاطرات شما خوب و خواندنی بود." آیت الله سیستانی همچنین خطاب به وزیر خارجه کشورمان گفته است: " اقتدار امروز شما مرهون رهبری هوشمند ایران اسلامی است. مشکلات کنونی عراق هم ناشی از نداشتن رهبری چون حضرت آیت الله خامنه ای است. قدر رهبری عزیز خود را بدانید. من هر روز برای ایشان دعا می کنم."

 

تغيير وضعيت يک مسئول دولتي با تاييد روحاني
در حالي که بر اساس مصوبه 5 شهريورماه وزيران عضو شوراي هماهنگي مناطق آزاد، مسعود سلطاني فر وزير پيشنهادي رييس جمهور براي تصدي وزارت ورزش که از مجلس راي اعتماد نگرفت، به عنوان عضو غيرموظف منطقه آزاد کيش انتخاب شده بود، بر اساس پيشنهاد جديد وزراي اين شورا که طي روزهاي گذشته به تاييد حجت الاسلام روحاني رييس جمهور نيز رسيد، عضويت وي تبديل به نوع موظف شده است.

 

يكي از مديران دولت دهم بازداشت شد

 

ص-س یکی از مدیران مسکن مهر استان تهران که در دولت دهم مسوولیت داشت به اتهام مسایل مالی بازداشت شده است. در سابقه مدیریتی وی مسوولیت مسکن مهر یکی از استان های کشور هم دیده می شود.

کشف پر تنفيذترين آيين نامه دولتي
پس از آنکه آيين نامه اجرايي بند ۳۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور، با مصوبه تيرماه امسال دولت دهم به عنوان آيين نامه اجرايي ماده ۱۷ قانون حداکثر استفاده از توان توليدي و خدماتي در تأمين نيازهاي کشور و تقويت آنها در امر صادرات تنفيذ شده بود، بر اساس ابلاغيه اخير اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهور، اين آيين نامه مجددا به عنوان آيين نامه اجرايي بند ۴۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور نيز تنفيذ شده است.

 

سه حكم براي خواهرزاده ي حسن روحاني

 

اسماعیل سماوی که خواهر زاده آقای روحانی است در روزهای اخیر سه حکم را از نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور دریافت کرده است. این مسوولیت ها عبارتند از:1-مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور 2-رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری 3-سرپرست گروه مشاوران جوان ریاست جمهوری.

 

پیش‌نویس لغو تحریم‌ها روی میز شورای امنیت
با تحولات مثبتی که در هفته‌های اخیر در روابط ایران و آمریکا ایجادشده، شنیده‌ها از واشنگتن حاکی از رایزنی اوباما با کنگره آمریکا برای اخذ مجوز جهت لغو تحریم‌های تهران است. در همین حال مشاور ارشد بان‌کی‌مون مدعی شده که شورای امنیت پیش‌نویس لغو تحریم‌ها علیه ایران را بررسی می‌کند. به گزارش سایت انتخاب به نقل از صدای آمریکا، وی گفته که این نشست، هفته آینده برگزار می‌شود.

 

عناصر فتنه 88 راي نمي اورند
رزیابی مشرق از فضای مجلس نشان می دهد جعفر توفیقی و صالحی امیری شانسی برای رای آوردن ندارند. حضور در فتنه 88 مهمترین علت مخالفت نمایندگان مجلس با دو گزینه پیشنهادی است. در عین حال اگرچه فضای مجلس تاکنون نسبت به فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش مثبت بوده اما انتصابات اخیر وی با انتقاداتی از سوی نمایندگان مواجه شده است.
ولایتی: اختیارات روحانی، اختیاراتی است که نظام داده است
تاکید حسن روحانی در نیویورک بر اختیارات تامی که برای مذاکره با غرب دارد، بازتاب وسیعی در رسانه‌های جهانی یافته است. علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در گفت‌وگو با تسنیم درباره سطح اختیارات رئیس‌جمهور گفته است: حتما اختیاراتی که جناب آقای روحانی دارند، اختیاراتی است که نظام به ایشان داده که در راس نظام مقام رهبری است و تجربه‌ای که از حضور آقای روحانی در مناصب مختلف در سال‌های متمادی وجود دارد، نشان می‌دهد که ایشان همواره با نظام همراهی دارند و همراه رهبری نظام هستند.

 

گزینه پیشنهادی ناطق نوری برای مدیریت مورد موافقت دولت یازدهم قرار نگرفت.

 

گزینه پیشنهادی ناطق نوری برای مدیریت خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران مورد موافقت مسوولان دولت یازدهم قرار نگرفت. وی یکی از مدیران ارشد ایرنا در دوران دولت احمدی نژاد بود. در هفته های اخیر پس از آن که میانه ناطق نوری و روحانی درباره برخی انتصاب ها شکرآب شده بود، هاشمی رفسنجانی هم به صف ناراضیان پیوسته است. هاشمی از برخی انتصاب های دولت یازدهم به ویژه در حوزه وزارت کشور و استانداران ناراحت و دلخور است.

توصیه رحمانی‌فضلی به زندانیان امنیتی آزادشده
درحالی که چهارشنبه گذشته وزیر اطلاعات از آزادی جمع دیگری از زندانیان امنیتی در کشور خبر داده بود، رحمانی‌فضلی به زندانیان امنیتی آزاد شده توصیه کرد که پس از آزادی مبنای کار خود را قانون قرار دهند و فعالیت‌هایشان براساس قانون باشد. به گزارش مهر، وزیر کشور در تازه‌ترین اظهارنظرها درباره موضوع تغییر استانداران نیز اظهار کرد: در این هفته هم تعدادی استاندار طبق شاخص‌های اعلام‌شده مشخص می‌شود.

 

ديدار عبدالله نوری با روحاني
اطرافیان عبدالله نوری درصددند دیداری برای وی با روحانی ترتیب دهند. در عین حال برخی از نزدیکان نوری با ابراز مخالفت با این دیدار می گویند جریان اصلاحات تا کمتر از یک سال دیگر با روحانی درگیر می شود و صلاح نیست خود را خرج روحانی و دولت یازدهم نماییم.
قالیباف: احساس کنم موفق نیستم، نمی‌مانم
محمدباقر قالیباف، شهردار تهران دیروز در خطبه‌های پیش از نمازجمعه تهران، به تشریح برنامه‌های خود برای اداره پایتخت پرداخت و در بخشی از سخنان خود گفت: اگر روزی احساس کنم یک لحظه در این راه موفق نخواهم بود، قطعا این مسئولیت را در اختیار فرد دیگری خواهم گذاشت. به گزارش فارس، او همچنین گفت که بدون استفاده از نقد دیگران، دیکتاتور می‌شویم. وی در خصوص جلسه اخیر خود با رئیس‌جمهور گفت: با هماهنگی‌ها و صحبت‌هایی که با حجت‌الاسلام حسن روحانی ریاست محترم جمهور شده است به مردم شهر تهران اطمینان می‌دهم که در این دوره با همدلی و هم‌افزایی، برنامه‌های سنگینی را با دولت انجام خواهیم داد.

شعرخوانی حسن خمینی در مراسم معارفه میرزاده
حاشیه‌های مراسم روز پنجشنبه تودیع فرهاد دانشجو و معارفه میرزاده به عنوان رئیس ‌جدید این دانشگاه پررنگ‌تر از متن بود. یکی از حواشی این مراسم به شعرخوانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی اختصاص داشت که به عنوان عضو هیات امنای دانشگاه آزاد، یکی از سخنرانان این مراسم بود. به گزارش الف، وی که هنگام سخنرانی تسبیح به دست داشت، با پاره شدن رشته تسبیحش با خواندن شعری از خواجه حافظ شیرازی گفت: «رشته تسبیح اگر بگسست معذورم بدار / دستم اندر دامن ساقی سیمین‌ساق بود»در این مراسم، با اعطای هدایایی از جمله لوح سپاس، تابلوفرش دستباف مزین به آیات قرآن، یک قاب گرافیک از چهره فرهاد دانشجو و قرآن نفیس چاپ یونسکو از خدمات رئیس پیشین دانشگاه آزاد در یک سال و نیم گذشته قدردانی شد.

تعیین تکلیف شورای عالی ایرانیان، این هفته
در حالی ‌که طی سال‌های گذشته فعالیت‌های شورای عالی ایرانیان خارج از کشور زیر ذره‌بین فعالان سیاسی و رسانه‌ای قرار داشت، هنوز معلوم نیست که دولت جدید چه برنامه‌ای برای مدیریت این شورا دارد.با این حال در تازه‌ترین خبرها در این خصوص، اکبر ترکان مشاور رئیس‌جمهور و سرپرست شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در گفت‌و‌گو با تسنیم، ‌با بیان این‌که تعیین تکلیف معاون امور بین‌الملل رئیس‌جمهور و دبیرخانه جنبش عدم تعهد با دستور رئیس‌جمهور به پایان رسید و این دو سازمان در نهاد ریاست جمهوری ادغام شده‌اند، گفت: وضع شورای عالی ایرانیان خارج از کشور این هفته با دستور رئیس‌جمهور مشخص می‌شود و گزارش کار فعالیت بیش از یک ماه اخیر را به آقای روحانی می‌دهیم تا وی تصمیم نهایی را بگیرد.

گزینه‌های نهایی دادستانی دیوان محاسبات فردا مشخص می‌شوند
تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه گذشته 20 نفر برای تصدی سمت دادستانی دیوان محاسبات در کمیته امورعمومی کمیسیون برنامه و بودجه ثبت‌نام کردند و با پایان مهلت ثبت‌نام‌ها بررسی صلاحیت آنها از چهارشنبه گذشته آغاز شد.قاسم عزیزی، رئیس کمیته امور عمومی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دیروز گفت که بررسی صلاحیت نامزدهای تصدی سمت دادستانی دیوان محاسبات در این کمیته آغاز شده و تا فردا نهایی می‌شود.

 

بازتاب گسترده جعل اظهارات روحاني
روزنامه آمريكايي وال‌استريت ژورنال در يادداشتي با تيتر «انكار هولوكاست در ترجمه» ضمن اشاره به تحريف سخنان رئيس‌جمهور ايران نوشت: «توضيح درباره اين ترجمه را به سي‌ان‌ان واگذار مي‌كنيم و اين شبكه خبري بايد توضيح دهد كه چرا مي‌خواست آقاي روحاني را صلح‌طلب‌تر از آنچه هست، جلوه دهد. اما در همين حال، امتيازهاي صداقت را بايد به خبرنگاران خبرگزاري فارس دادروزنامه واشنگتن‌پست، روزنامه واشنگتن‌تايمز، شبكه خبري فاكس‌نيوز، روزنامه انگليسي ديلي‌تلگراف، روزنامه اسرائيلي جروزالم‌پست، روزنامه اسرائيلي هاآرتص، شبكه خبري راشاتودي، نشريه آمريكايي پوليتيكو، پايگاه خبري المانيتور، شبكه خبري العربيه و خبرگزاري رويترز و خبرگزاري آسوشيتدپرس تنها بخشي از رسانه‌هايي بودند كه اين جعل خبر از سي‌ان‌ان را انعكاس دادند. طبق آنچه در اين گزارش آمده اظهاراتي كه حجت‌الاسلام حسن روحاني در پاسخ به كريستين امان‌پور، خبرنگار سي‌ان‌ان درباره هولوكاست مطرح كرده به صورتي تحريف شده و با حذف و اضافات و با ترجمه‌هاي داراي ايرادهاي محتوايي عمده انعكاس يافته است.

استعفا ندادم، بركنار شدم
عزل و نصب‌هايي كه در وزارت علوم رخ مي‌دهد همچنان با حاشيه‌هايي همراه است. در آخرين تغييرات صورت گرفته در اين وزارتخانه، مهدي‌نژاد نوري معاون علمي و پژوهشي سابق وزارت علوم در پي بركناريش از اين وزارتخانه ابراز تعجب كرده و به خبرگزاري تسنيم مي‌گويد:هيچ مشورتي با بنده درباره تغيير معاونت علمي و پژوهشي صورت نگرفته است. وي افزود: آقاي توفيقي روز گذشته از من خواستند كه امروز ساعت 7:30 دقيقه در محل كارشان حاضر شوم.مهدي‌نژاد ادامه داد: پس از حضور در دفترشان به من اعلام كردند، كه تغييري براي اين معاونت در نظر گرفته‌اند و فرد جديدي را مي‌خواهند جايگزين من در اين جايگاه كنند. من استعفا نداده‌ام بلكه بركنار شده‌ام، امروز صبح در جريان تغيير معاونت پژوهشي قرار گرفتم.براساس آنچه كه از طرف دوستان و دست‌اندركاران اعلام مي‌شد و براساس نگاه خودم، تصور مي‌كردم اگر ملاك براي توفيقي كار باشد، تغييري در اين جايگاه صورت نگيرد اما ظاهرا دلايل ديگري غير از مسائل كاري براي وزارت علوم جديد مطرح است كه همين دلايل غيركاري براي بركناري من اصل واقع شد.مهدي‌نژاد در پايان با بيان اينكه همچنان عضو هيات علمي دانشگاه صنعتي مالك‌اشتر هستم، تصريح كرد: به عنوان عضو هيات علمي همچنان در دانشگاه مالك اشتر فعاليت مي‌كنم و پس از آن را تنها خدا مي‌داند كه چه خواهد شد.

لغو كمك 70 ميليارد توماني دولت به يك استانداري
در حالي كه هيات دولت دهم در اواخر ارديبهشت ماه سال‌جاري با صدور مصوبه اي، مبلغ 700 ميليارد ريال از محل منابع مديريت بحران كشور را در اختيار يكي از استانداري‌هاي مركز كشور قرار داده بود تا برابر قوانين و مقررات مربوط هزينه شود، بر اساس بخشنامه‌اي كه اخيرا از سوي يك مسئول ارشد دولتي به دستگاه‌هاي مسئول ارسال شده، تخصيص اين اعتبار لغو مي‌شود.

 

تلاش برای نزدیک نشدن تهران- واشنگتن

 

شنیده شد که براساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم به دنبال ممانعت از نزدیکی روابط تهران –واشنگتن است. براساس اعلام رسانه‌های صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو امروز شنبه به نیویورک می‌رود تا علاوه بر سخنرانی در شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل با باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا دیدار و مانع از نزدیکی روابط غرب به‌ویژه آمریکا با ایران شود.

 

جریان رسانه‌ای جدید؛ اعتراض پس از برکناری!

 

شنیده شد که درحالی که طی روزهای اخیر، باب شده هر مدیر دولت قبل که در دولت جدید (آنهم پس از گذشت چند ماه) عزل می‌شود، فوراً با رسانه‌های دیگر گفت‌وگوکرده و نسبت به این اقدام اعتراض می‌کند. «انتخاب» نوشت؛ در تازه‌ترین خبر، سرپرست وزارت علوم صبح پنجشنبه معاون پژوهشی این وزارتخانه را برکنار کرد. توفیقی سرپرست وزارت علوم محمد مهدی نژاد نوری معاون پژوهشی این وزارتخانه را برکنار کرد. محمد مهدی نژاد نوری در گفت‌وگو با فارس با تایید خبر برکناری خود از سوی توفیقی گفت: این اقدام به معنای اعتدال و شایسته سالاری نیست و معنای حزب گرایی دارد. وی خاطرنشان کرد عضو هیات علمی دانشگاه مالک اشتر است و به این دانشگاه برمی گردد.

 

خبرنگار اصلاح‌طلب درگذشت

 

شنیده شد که ایمان ابراهیم بای‌سلامی - خبرنگار حوزه مجلس و فعال رسانه‌ای - صبح دیروز در سن 30 سالگی دار فانی را وداع گفت. وی که در 10 سال گذشته حضور فعالی در روزنامه‌های سیاسی و سایت‌های اطلاع‌رسانی داشت، صبح روز جمعه پس از تحمل دوره طولانی درمان دار فانی را وداع گفت. پیکر آن مرحوم پس از انتقال به مشهد مقدس با تشییع از حرم رضوی برای تدفین به زادگاهش شهرستان خواف منتقل خواهد شد. ابراهیم بای‌سلامی که دانش‌آموخته رشته خبرنگاری دانشکده خبر تهران و عضو انجمن صنفی مطبوعات ایران بود، طی این مدت در روزنامه‌هایی چون همشهری، یاس نو، نوروز، حیات‌نو، اعتماد ملی، شرق، همبستگی و چند سایت اطلاع‌رسانی فعالیت داشت.

 

خرید پیمانکار پنتاگون از ایران

 

شنیده شد که فاکس نیوز گزارش داد که یک پیمانکار پنتاگون که برای نیروهای آمریکایی در افغانستان غذا و آب می‌فرستاد تجهیزات لازم برای ساخت یک انبار نظامی در افغانستان را از ایران به این کشور ارسال کرد، اقدامی که می‌تواند نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران محسوب شود. شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد که شرکت آنهام که دارنده قرارداد پیمانکاری چند میلیارد دلاری پنتاگون است، از بندر عباس ایران برای فرستادن مواد و تجهیزات ساختمانی که بعدها از داخل ایران به افغانستان فرستاده شد، استفاده کرد. این شبکه خبری نوشت که روزنامه وال استریت ژورنال که اولین‌بار این گزارش را روز چهارشنبه منتشر کرد نوشت که آنهام ساخت این انبار در فرودگاه بگرام در نزدیکی کابل را در ماه ژوئن سال 2012 به پایان برد. این روزنامه آمریکایی گزارش داد که این پروژه شرکت آنهام را در موقعیتی قرار داد که بتواند قرارداد 1/8 میلیارد دلاری پنتاگون را از آن خود کند.

 

انتقال دفتر حماس به بیروت یا تهران!

 

شنیده شد که روزنامه لبنانی الاخبار به نقل از برخی نزدیکان خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از احتمال انتقال دفتر این جنبش از دوحه به یکی از شهرهای بیروت، تهران و خارطوم خبر داد. این منابع افزودند که خالد مشعل با فکر انتقال دفتر حماس از دوحه به محل دیگری که می‌تواند تهران، بیروت یا خارطوم باشد، موافقت کرد. این روزنامه لبنانی به نقل از این مقام نزدیک افزود که خالد مشعل که در قطر به سر می‌برد احساس می‌کند در محاصره یا اقامت اجباری به سر می‌برد و به دلیل مسائل امنیتی قادر نیست به راحتی کاری انجام دهد. به نوشته الاخبار، بارها به مشعل گفته شده که هر گونه سفری برای او تهدیدی برایش به شمار می‌رود او همچنین اجازه هرگونه اظهارنظر یا استقبال از کسانی که به دیدارش می‌روند را ندارد. به طور کلی ابوالولید امروز در وضعیتی از «بیکاری» به سر می‌برد. فلسطین و درد و رنج‌هایش به دور از ویلای فاخری است که برای اقامت مشعل که زیاد از آن خارج نمی‌شود، اختصاص داده شده است. تا آن‌جا که رهبران این جنبش این سوال را مطرح می‌کنند که آیا تصمیمی برای جلوگیری از خروج ابوالولید از قطر وجود دارد؟

 

نامه اعتراضی خانه سینما به مجلس

 

شنیده شد که هیات‌مدیره و مدیرعامل خانه سینما با انتشار نامه‌ای سرگشاده به رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، آمادگی خود را برای حضور در این کیمسیون و گفت‌وگو و ارائه اسناد لازم برای رفع نگرانی نمایندگان مجلس اعلام کردند. در بخشی از این نامه آمده است: امیدواریم با ما هم‌عقیده‌ باشید که نمایندگان مردم قاعدتا باید از حل و فصل مساله ساده‌ای که اگرنه با سوء‌نیت حداقل با بی‌تدبیری به مساله‌ای ملی و بلکه بین‌المللی تبدیل شده بود همچون اکثریت 99 درصدی سینماگران ایران خوشحال باشند؛ در حالی که چنین اظهاراتی شهد این اقدام را به کام اهالی سینما تلخ می‌کند. در خلال 20 ماهه گذشته چشم‌ انتظار بودیم که اعضای محترم کمیسیون فرهنگی در راستای ایفای وظایف خود با دعوت از ما، تصویر روشن‌تری از پروژه‌ای پیدا کنند که در پوشش اقدامات قانونی جریان یافته بود. هنوز بر این باوریم که نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی وکیل همه شهروندان از جمله پنج هزار عضو خانه سینما هستند و روا نیست بدون تحقیق از یک‌سوی ماجرا و صرفا با اتکا به اطلاعات ناقص کسب شده از سوی دیگر اظهارنظر کنند.

 

بازداشت 28 دلال ارز در قم

 

شنیده شد که فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری 28 نفر از فروشندگان غیرقانونی ارز در محله گذرخان قم خبر داد. سردار کاظم مجتبایی گفت: طرح ساماندهی و ارتقای امنیت اجتماعی هسته مرکزی شهر با محوریت محله گذرخان درخصوص جرائم اقتصادی با حضور پلیس آگاهی، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، تجسس کلانتری‌ها و همچنین شهرداری به اجرا گذاشته شد. وی ادامه داد: در این طرح تعداد 28 نفر از فروشندگان غیرقانونی ارز که تعداد هشت نفر آن تبعه خارجی هستند شناسایی و دستگیر شدند. فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه اقلام کشف شده از متهمان شامل دلار، دینار، ریال عربستان و سیم کارت‌های اعتباری فاقد سند است گفت: در واقع وجود این‌گونه سیم کارت‌های فاقد سند به عنوان یک معضل محسوب می‌شود.

 

پنتاگون: خالکوبی معلوم ممنوع!

 

شنیده شد که طبق قوانین جدید ارتش آمریکا، سربازهای جدید حق خالکوبی روی گردن و پایین‌تر از آرنج و زانو را ندارند. به نوشته روزنامه کریستین ساینس مانیتور، این قوانین جدید در حالی اجرا می‌شوند که جنگ در افغانستان وعراق رو به پایان است و به این ترتیب فشارها برای سربازگیری نیز رو به کاهش است. این قوانین در یک یا دو ماه آینده اجرا می‌شوند. سربازهایی که طبق قوانین جدید متخلف شناخته می‌شوند، باید خود هزینه پاک کردن این خالکوبی‌ها را بدهند.

 

اخبار كوتاه:

 

*شنیده ایم حکم نهایی" ر- ق" که به اتهام جاسوسی دستگیر شده بود صادر شده است. وی با ورود به یک مرکز مطالعاتی در صدد جمع آوری اطلاعات و انتقال آن به کشورهای غربی و همسایه بود که شناسایی و بازداشت شد. این جاسوس به 9 سال زندان محکوم شده است.

 

*پس از انتصاب حجت الاسلام محمد حسن رحیمیان از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان تولیت مسجد جمکران، شنیده ایم مقدمات برپایی نماز جمعه هم در این مسجد مهیا شده و احتمال انتصاب حجت الاسلام رحیمیان به عنوان امام جمعه جمکران نیز وجود دارد.

*
علیرغم بازتاب های مثبت سفر وزیر بهداشت به قم و بازدید وی از صحنه تصادف و عیادت از مجروحان آتش سوزی دو اتوبوس ، برخی مسوولان به این اقدام وزیر اعتراض کرده و آن را شبیه رفتارهای عوامفریبانه ! احمدی نژاد خوانده اند. دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی هم در پاسخ به این انتقادات به صراحت گفته:" من از روز اول وزارت اعلام کردم یک مدیر جهادی ام و بر خود لازم می بینم برای رفع نقایص به سر صحنه رفته و با سرکشی مشکلات و معایب را برطرف کنم." وزیر بهداشت در این سفر جلساتی هم با مسوولان بهداشت و درمان، اورژانس و مسوولان هلال احمر قم داشته است.

 

*تیمور علی عسگری از اعضای ستاد انتخاباتی حسن روحانی که پیش بینی می شد در دولت یازدهم به مسوولیتی چون معاون پارلمانی رئیس جمهور برسد، این روزها از بدنه دولت جدا شده و رایزنی هایی را با هاشمی رفسنجانی کلید زده است تا به عنوان معاون پارلمانی دانشگاه آزاد مشغول به کار شود.

 

*پس از آن که علی جنتی اعلام کرد برای معاونت فرهنگی وزارت ارشاد از یک روحانی استفاده خواهد کرد، رایزنی با گزینه های مختلفی از جمله حجج اسلام موسی پور، طه هاشمی و سید عباس صالحی را آغاز کرد که در نهایت از سید عباس صالحی به عنوان گزینه اصلی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد نام برده می شود. طه هاشمی هم به دانشگاه آزاد رفت تا معاون فرهنگی این دانشگاه شود.

*
اعضای یک شبکه فساد بانکی در کرمان شناسایی و دستگیر شدند. اتهام این شبکه 38 میلیارد تومان اختلاس همراه با 6 میلیارد تومان کلاهبرداری است که تا کنون پنج نفر از آنها دستگیر شده اند.

 

*با توجه به کسر بودجه دولت و عدم تامین منابع لازم برای پرداخت یارانه نقدی، شنیده ایم وزارتخانه هایی چون نفت، نیرو، صنعت، راه و مسکن و کار و تعاون موظف شده اند کسری موجود در تامین منابع یارانه نقدی را تا پایان سال 92 را تامین نمایند. همچنین در دولت طرحی در دستور بررسی قرار گرفته تا جهت تامین منابع یارانه نقدی، یارانه دو دهک بالا قطع و همچنین قیمت حامل های انرژی افزایش یابد.

 

*فشار افراطیون بر جعفر توفیقی برای برکناری فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه تهران با ناکامی مواجه شده است. گفته می شود حسن روحانی حمایت قاطعی ازعملکرد مدیریتی رهبر در دانشگاه تهران داشته و مانع این برکناری شده است.

 

*شنیده ایم مهدی کروبی در دیدارهای اخیر خود تاکید کرده در صورتی که حصر وی برداشته شود تحرک سیاسی خاصی نخواهد داشت.موسوی هم گفته اگر چه هنوز حرف هایی دارم اما بنای تنش آفرینی ندارم.

 

* مسئول ستاد احمدي نژاد در استان خراسان رضوي در انتخابات رياست جمهوري سال 88 به عنوان استاندار چهارمحال و بختياري معرفي شد! جمهوريت با دادن اين خبر اعلام كرد وي از مديران دولت دهم نيز بوده است. در هفته‌هاي اخير بي‌دقتي در انتصاب‌ها در سطوح استانداران، معاونان وزرا و بعضي مديريت‌هاي ديگر، نگراني‌هائي را پديد آورده است.

*
آمريكا يك جام شيردال باستاني را كه متعلق به قرن 7 پيش از ميلاد، آغاز عصر مادها، بوده به ايران باز گرداند. يك مقام وزارت امور خارجه آمريكا به بي‌بي سي فارسي گفت باز گرداندن اين اثر باستاني اقدامي براي نشان دادن حسن نيت آمريكا نسبت به ايران بوده است. به گزارش بي‌بي سي، اين جام در سال 1382 از يك قاچاقچي آثار باستاني و عتيقه‌جات گرفته شده بود و آمريكا مي‌گويد از آنجا كه به ميراث فرهنگي و همچنين به مردم ايران احترام مي‌گذارد، آن را به ايران باز گردانده است. تصور مي‌شود كه اين جام را از غاري در شمال غرب ايران ربوده بوده‌اند. شيردال، هما موجودي افسانه‌اي است كه تركيبي از تن شير و سر عقاب است. شيردال‌ها را داراي قدرت شفابخش و همچنين پاسباني از گنجينه‌ها مي‌دانسته‌اند. طرح اين موجود افسانه‌اي در بسياري از مجسمه‌ها و بناهاي باستاني ايران به كار رفته است.

نویسنده : | تاریخ ارسال: پنجشنبه 14 آبان 1394 ساعت: 18:22|تعداد بازدید : 77
دیدگاههای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
مطالب مربوط
افسران
13 آبان نفوذ کردیم تا نفوذ نکنند..
خاطره‌ای از حضرت امام خمینی رحمه‌الله راجع به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا
چرا مذاکره با آمریکا مضر است؟
نقشه راه برای خروش ابراهیمی
رونمایی آزمایشی از نسخه جدید KHAMENEI.IR انگلیسی
گاهی یک نشانه کافیست...
هیئت های دیسکو
شبکه ملی اطلاعات چيست؟
بی‌اعتنایی برخی مسئولان به توصیه رهبری درباره اینترنت ملی
  • موضوعات CATEGORIES2

  • مطالب پر بازدید Viewed Articles

  • خبرنامه MailForm


  • آرشیو ماهانه Monthly Archive

  • صفحات اضافی Static Pages

  • لیست کاربران Users List

  • پیوندها Links

  • پیوندهای روزانه Link Dump

  • اعضای آنلاین Online Users